Projektas „Vandens savybės“

Praėjusią savaitę „Viščiukų“ grupėje vyko STEAM programos projektas „Kaip vanduo draugauja su kitomis medžiagomis?“. Projekto metu vaikai susipažino su vandens savybėmis ir eksperimentų metu sužinojo, kaip vanduo reaguoja sumaišytas su aliejumi (eksperimentas „Lavos lempa“), maistiniai dažais, ar tirpsta vandenyje druska (eksperimentas „Druskos kristalų auginimas“) bei cukrus, kaip spalvos pasklinda šaltame ir šiltame vandenyje, kokiomis optikos savybėmis pasižymi vanduo (eksperimentas „Kaip pasikeičia rodyklės kryptis?“), kokios medžiagos geriausiai sugeria vandenį (eksperimentas „Kaip veikia sauskelnės?“). Šis projektas ne tik suteikė vaikams naujų žinių apie vandens savybes, bet ir lavino rankos judesius, smulkiąją motoriką (kaip įpilti vandenį, kaip lašinti dažus pipete ir pan.)

Parengė priešmokyklinio ugdymo mokytoja Brigita Rasa Podelskienė