Pažinkime vandenį per eksperimentus

Vaikai tapo mokslininkais ir kiekvieną dieną atliko po eksperimentą, taip labiau pažindami vandenį. Pirmąją dieną vaikai išbandė kuo gi skiriasi gėlas ir sūrus vanduo, ir kaip druska padeda kiaušiniui plūduriuoti vandens paviršiuje. Antrąją dieną vaikai pastebėjo, kad vanduo yra sunkesnis ir todėl nesimaišo su aliejumi, o pridėjus putojančias tabletes namuose galima pasigaminti „lavos lempą”. Trečiąją dieną tyrinėjo kaip vanduo keliauja aukštyn nepaisant traukos dėsnių, skverbiasi rankšluostiniu popieriumi pernešdami įvairias spalvas ir taip vaikai „pasigamino“ vaivorykštes namuose. Sekančią dieną vaikų laukė ketvirtasis eksperimentas, kurio metu vaikai patys nupiešė, iškirpo ir sulankstė gėlytes ir stebėjo kaip jos skleidžiasi vandenyje. Paskutinę projekto dieną vaikai tyrinėjo kas nutinka, kai kopūstų ar burokėlių sultys sumaišomos su rūgštimi (actu), vandeniu ir šarminiu vandeniu (sodos tirpalu). Labai džiaugiamės, kad tiek daug vaikų aktyviai dalyvavo projekte, džiaugėsi ir dalinosi rezultatais.

Kviečiame pažiūrėti video